logo2Small
Komentáře (0)
Kliknutím na fotografii ji zobrazíte v plném rozlišení
Ačkoliv polský dopravce PUK Kolprem prakticky ukončil na přelomu roku přepravy do ČR ve vlastní režii a skupinku českých strojvedoucích přesunul výhradně na výkony v Polsku, tak současná koronavirová krize přinesla opětovné obnovení přeprav.
Je tomu tak díky uzavření státních hranic a nemožnosti dostat se na směny v polské vnitrostátní nákladní dopravě. Proto byla na českou stranu převezena již osvědčená dvojice "bohemizovaných" lokomotiv E182-097 a S200-251, které spolu se svými českými strojvedoucími zajišťují přepravy ocelových svitků směřujících z krakowské hutě podniku Arcelor Mittal Polska (AMP) pro válcovny plechů GO Steel Frýdek Místek, v úseku Petrovice u Karviné - Lískovec u Frýdku.
Přepravy svitků byly obnoveny takřka po dvou letech, jinak se Kolprem v ČR věnoval zejména přepravám uhlí a rudy do Ostravy. Důvodem byl zejména přesun nedostatkových plošinových vozů z této relace na vozbu ocelových bram mezi hutními provozy AMP v Dabrowie Gornicze a Krakově, a také potřeba lokomotivy S200-251 v těžké posunové službě mezi stanicí Dąbrowa Górnicza Towarowa a hutním kombinátem AMP Dąbrowa Górnicza
Na snímku opouští zmiňované lokomotivy s ucelenou soupravou prázdných plošinových vozů, coby vlak Pn 53300 Lískovec u Frýdku - Kraków Nowa Huta NHC stanici Ostrava hlavní nádraží, v místech, kde se dříve nacházela stanice Ostrava-Hrušov. Kolej odbočující v popředí je vlečková trať PKP Cargo International směřující přes Heřmanice do Rychvaldu.
Lze předpokládat, že po uvolnění omezení, budou přepravy opět omezeny a strojvedoucí přesunuti na polské výkony, neboť současné vedení Kolpremu nemá již zájem o rozvoj přeprav na české síti, a chce se soustředit pouze na přepravy pro mateřskou společnost AMP.
© Vojtěch Gášek

182.092, Dorota - Sosnowiec Maczki

Místo: Ostrava hl.n. - Bohumín-Vrbice
Datum: 01.04.2020
Vloženo: 04.04.2020
87. obr. z 104 Do galerie
počet zobrazení: 646
(Zavřít okno)

E182-129, Krzyżanowice