
V druhé polovině května 2026 probíhala rekonstrukce dvou úseku české energetické sítě v oblastech, kde elektrické vedení překlenuje železniční trať 190. Konkrétně šlo o relaci 400 kV propojující rozvodnu Kočín poblíž Temelína s rozvodnou Chrást nedaleko Dýšiny na Plzeňsku. V rámci zachování bezpečnosti a stability všech elektrických sítí si projekt na zmíněné trati vyžádal napěťovou výluku, jež byla rozdělena na dvě etapy - dvoudenní o víkendu 16. a 17.05. v úseku ze Strakonic do Dívčic a následně šestidenní pouze mezi Číčenicemi a Dívčicemi. Osobní a spěšné vlaky byly vedeny náhradními autobusy a rychlíkům linky R31 vypomáhaly v beznapěťovém úseku lokomotivy nezávislé trakce. Poslední den tohoto dopravního opatření se na přetazích ukázali "brejlovci" 754.044 a 065, přičemž druhý zmíněný je zachycen u vjezdového návěstidla stanice Dívčice na přípřeži červeného "plecháče" 242.253 na vlaku R 627 "Rožmberk" [Plzeň hl.n. – České Budějovice].