
Z důvodu rekonstrukce přenosových linek VVN v Záblatíčku a Modlešovicích byla v období 16.05. – 23.05.2026 zavedená napěťová výluka Dívčice–Čícenice–Strakonice, kdy osobní vlaky nahrazovaly autobusy a rychlíky České Budějovice – Plzeň byly doplněny příprežními lokomotivami řady 754. První dva dny napěťovka probíhala na úseku Dívčice–Strakonice a po zbytek dnů pouze Dívčice–Číčenice. Kvůli této situaci se do jižních Čech na výpomoc dostali pražští "brejlovci" 754.044 a 754.061. Přetahy rychlíků se ze začátku konaly mezi Českými Budějovicemi a Strakonicemi, v 2. etapě výluky už jenom České Budějovice – Číčenice. Jeden z těchto přetahů na přípřeži s "brejlovcem" 754.044 a "esem" 362.122 je na snímku zachycen na vlaku R 630 "Rožmberk" [České Budějovice – Plzeň hl.n.] u rybníků v obci Sudoměř. Ta je známá díky bitvě u Sudoměře v roce 1420, kde husitský oddíl v čele s Janem Žižkou z Trocnova na cestě z Plzně k Hradišti na hoře Tábor porazil početnější a lépe vyzbrojené vojsko strakonických johanitů a katolických šlechticů plzeňského landfrýdu. Jednalo se o první větší bitvu husitských válek.