Jízdní řád 2008/2009 byl poslední, kdy se na "horní Vláře" o nedělích vyskytovaly ve větší míře klasické soupravy. Jen mezi Bojkovicemi a Brnem jezdily v neděli odpoledne tři spěšné vlaky vedené klasickou soupravou a to Sp 1732, 1734 a 1738. Poslední zmíněný Sp 1738 projížděl vlárskou trať v celém jejím českém úseku a to z Vlárského průsmyku až do Brna. Na snímku se blíží do zastávky Popov dne 14.6.2009. V čele je blesková "nulka" 750.308.