
Čas Českých drah na lince R9 se nevyhnutelně krátí, neboť od prosince roku 2026 převezme tuto linku dopravce RegioJet s novými elektrickými jednotkami od společnosti PESA Bydgoszcz. Zbývá posledních 7 měsíců klasických souprav, neodmyslitelně patřících k Vysočině.
Na snímku pořízeném 13. března 2026 je zachycené modré "eso" 362.163 s osmivozovým rychlíkem 985 "Vysočina" [Praha-Vršovice – Brno hl.n.] při průjezdu stanicí Vlkaneč, hodinu a půl před západem slunce.