
Posledním "plecháčem" Českých drah, který v pravidelném provozu nosil nátěr Najbrt 2, byl stroj 242.238 působící v plzeňském depu. Jeho předčasné ukončení ovšem přinesla čelní srážka s elektrickou jednotkou 650.217 ve stanici Zliv v listopadu roku 2025. Dne 09.03.2025 je tato lokomotiva zachycena v čele vlaku R 665 "Rožmberk" [Plzeň hl.n. – Brno hl.n.] mezi Strakonicemi a Modlešovicemi.