
Spojení mezi Kišiněvem a Oděsou existovalo již v období Sovětského svazu a i po jeho rozpadu si zachovalo svůj význam. Spoj měl význam pro cestování obyvatel Moldavska k pobřeží Černého moře a spojení Moldavska s ukrajinskými přístavy. Trasa vedla přes separatistický region Podněstří, což představovalo dlouhodobě citlivý politický a bezpečnostní problém. V letech 2005–2013 byl provoz vlaků přerušen v důsledku napětí mezi Moldavskem a Podněstřím a komplikací spojených s tranzitem přes separatistické území. Toho času vlaky končily ve stanici Bender 2. Po uzavření politických dohod byl provoz obnoven. V březnu 2020 bylo spojení znovu přerušeno v souvislosti s pandemií COVID-19 a uzavřením státních hranic. Po více než roce byl provoz obnoven v srpnu 2021. Další zásadní omezení přišlo po zahájení ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022, kdy bylo spojení prakticky zastaveno v důsledku válečného konfliktu a zhoršené bezpečnostní situace.
Dobu, kdy spoj končil v poslední moldavské stanici před hranicemi s Podněstřím, ilustruje tento snímek ze 7. října 2012. Zde je zachycena lokomotiva M62-1060 s vlakem 642 [Chișinău - Bender 2] na odjezdu ze stanice Bulboaca.