Antonín Němeček
Odesláno: 2021-07-16 07:00:50
Vojto, jenže to bylo dáno tím zkurveným SŽDC. Tam šlo 60 ložených vozů z Pacifiku a oni v jedné třetině kšeftu rozhodnou, že se udělá měsíc mega výluka bez ohledu na ostatní dopravce. Ten zájezd na Karlovku je stejně v rámci zálohy Vsetín. Tam snad lze připomínkovat to, že Hrozenkov je nz a musíš dojíždět otáčet až do VK. Což časově ještě OK, ale ze strany SŽDC další komplikace. To není první případ a ani poslední. Stačí se podívat na Liběšice, kdy i přes odpor tamní správy prostě došlo k nakládce 5 vozů, aby záhy po odsunu soupravy manipulační kolej vyloučili. V neposlední řadě můžu zmínit běžnou "přeudržovanost" tratí, kdy třeba včera jeden náklad stál ve Dvoře na cestě do Paky asi 5h, další z Lomnice do Libuně, o pár dní dříve pro změnu Pn opět 5h v Martinicích. Za takových podmínek se opravdu podnikat nedá.
Vojtěch Gášek
Odesláno: 2021-07-16 06:38:58
Se není čemu divit že je na Karlovce mrtvo, když ložené vozy na pilu do Karlovic cestovaly i přes měsíc a půl, obsluha tři dny v týdnu, omezena délka vlaku, výjezd Mn na půl dne skrze křižování, a během stání ve ValMezu se z dřeva málem stalo uhlí :D nicméně kdo chtěl, ten to tam nafotil letos dokud to ještě jezdilo, se 102. Snad se pro 007 najde nějaký šikovný výkon a bude nějaký čas hezká, někde na posunu na levém, pravém, Vrbici nebo Třinci moc parády neudělá...
Antonín Němeček
Odesláno: 2021-07-16 06:14:41
Jisté bylo od samého začátku, že se vrátí pod SOKV Ostrava, někam pokud možno na sever, jen se stále nevědělo kam jí nasadit, aby byla trošku jednak vidět a druhak aby se jí čas od času povedlo umýt, avšak v rámci garance laku. Celý problém je v nedostatku traťových výkonů. Krnovsko jsou 753.7, Opava záloha bude končit, Mn na Mladecko je již minulostí. Studénka na tom není o moc lépe, po akci kůrovec přepravy na Budišovce jsou téměř 0. Druhá možnost byl Valmez, ovšem díky mega výlukám na Karlovce jsou nyní zátěže téměř 0, ve své podstatě to kopíruje problém výše uvedených oblastí.
Byla zde otevřená možnost i fotovlaku na srpen, ale to je podmíněno dostatečným počtem zájemců. Ve své podstatě totéž platí v případě nasazení ve VM, tam je rozhodující Karlovka.

Překvapení to letos není poslední. Ještě bude následovat druhá retro 742, v těsném sledu snad bude ČD s jejich retro střídavkou. 754.067 stále v rámci garance ve ZV, byť už měla jezdit. Bohužel co se nepovedlo, je retro na poslední vyrobenou 810.678. Pak snad na sklonku roku, na Vánoce bude ještě jedno překvapení, ale to je opravdu ještě ve stádiu zrodu.
Nakonec trošku v ústraní zůstávají 810.656 a 535 KŽC, jež mají velmi povedené a odlišné nátěry.

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte